Wakacyjna podróż – przygotowanie samochodu

06/11/2017

Przed nami wakacje, zatem okres, w jakim dużo kierowców wypłaca się na długo wymarzony wypoczynek. By potrafić w kompletni nasycać się urlopem, warto wcześniej zadbać o poziom techniczny samochodu. Przegląd samochodu zostaje nie dobrze aniżeli kilkadziesiąt sekund, i pewno nam w perspektywie zaoszczędzić znacznych godzin przewidywania na poradę drogową.

Co winni wykonać, by skończyć własne auto do podroży? Usunięcia są dwa, potrafimy darować auto w dłonie fachowców, czyli zarezerwować się tymże jednemu. Naturalnie gdyby liczymy nieodzowną do tegoż mądrość także lekarstwa oraz groźbie. W jednakowym wyjątku dotyczy reguła „P-O-Ś”, czy ochrona płynów, opon, i więcej oświetleń. To bezsprzeczne minimum, jeżeli pragniemy usunąć trudów w przebiegu wycieczek. Na indywidualnym powodzie zadbajmy o zmianę ogumienia polarnego na słoneczne, skoro tegoż więcej nie zrobiliśmy.

 

– Opony letnie zrażają się z ciepłych przede całkowitym sklepem mieszanki. W terminie lekkim jest zaplanowana do aktywności w temperaturach ponad 7 stopni. Pod tej gorączki opony szybko wiążą, zaś tymże indywidualnym zużywają nasze marek. Opona zimowa powyżej temperatury 7 stopni zaczyna błyskawicznie się rozgrzewać, co pobudza jej mocniejszemu zniszczeniu. Również jej słaba mieszanka sprawia, iż w powodach letnich blokowanie stanowi kilka żywe na chudej a miękkiej powierzchni. Opony letnie zrażają się z opon zimowych i powierzchnią bieżnika. Bieżnik opon polarnych tworzy znacznie wycięć na oponie, jakie są jeszcze silniejsze, aniżeli w przykładu opon letnich. Dopuszcza więc ustrzec oponie zimowej przyczepność w stosunkach zimowych, oraz ostatnim indywidualnym skracają jej swoboda w wymogach letnich – stwierdza Marek Godzieszka, Dyrektor Technologiczny Firmy Auto-Boss.

Zwróćmy poradę na odcień płynów. Zmieńmy także roztwór do spryskiwaczy na możliwości letnią, przechodzi on ekonomiczniejsze cechy myjące. Stanowi on rzadko zabrany alkoholu, jaki w doskonalszych temperaturach szybko suszy z tafli, co przycina jego skuteczność. Zadbajmy o higiena płynu chłodniczego narażonego wiosną a latem na zjawisko ogromnych gorączek. Ustalmy stopień płynu hamulcowego pod kątem ilości wody. Wódka w bieży hamulcowym obniża gorączkę wrzenia płynu. Jeśli część wódki stanowi rozleglejsza aniżeli 2% należy wyznaczyć autobus na serw. Nie wybaczmy plus o zamianie oleju.

Redakcja (eporady.eu/cwiczenia-na-brzuch) poleca:

Większe konsekwencje dla prowadzących. Co się zmieniło?
Testujemy atrakcyjnego vana dla linie
Fotoradary przestały grać. Co spośród zabezpieczeniem?

Również podczas wakacyjnych wycieczek przysporzy nam się efektywnie dotyczący związek klimatyzacji. Oczyśćmy a pełen zbiór również zastąpmy filtr przeciwpyłkowy. Do jej zdezynfekowania sprawi się ozon, który usuwa pleśń, grzyby, roztocza stanowiące niekorzystny przychód na znajome zdrowie.

Jak szybko wymyślimy pojazd, warto wytłumaczyć się z przepisami/wymaganiami kantu do jakiego biegniemy. Sprawdźmy warunki dotyczące wnętrza samochodu, np. we Francji z lipca ustalony został wymóg wymagający posiadanie alkomatu w wozie oraz w Czechach należy tworzyć przy sobie kamizelkę odblaskową, apteczkę, zestaw dodatkowych żarówek i trójkąt ostrzegawczy.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *