Mycie, polerowanie, woskowanie – czyli jak zadbać o samochód

07/22/2017

Tydzień temu produkowaliśmy, jak efektywnie umyć samochód. Pytanie o czystość czterech kół nie zwęża się jedynie do czystego chodzenia na myjnię — powinien pamiętać również o woskowaniu lakieru, i jeśli stanowi on rzeczywiście zniszczony, o go też trochę wypolerować.

Czym jest woskowanie?

Czemu jest woskowanie? Pokrycie lakieru samochodu woskiem zapewnia go przed szkodliwym wpływem otoczenia publicznego i uzupełnia jego przejrzystość. Wosk wypełnia te niedoskonałości lakieru, na dowód rysy powstałe podczas codziennej eksploatacji. Nie ujmuje wtedy chociaż, że tego fasonu uszkodzenia są całkowicie eliminowane — w prawdy są one zdecydowanie tuszowane. Przed woskowaniem trzeba dokładnie oczyścić samochód.

Jak podejmował w ostatnim tekście, chodzi zatem odbyć przy wykorzystaniu specjalnych szamponów i specyfiku do przenoszenia szczególnie niebezpiecznych zanieczyszczeń, takich jak owady. Można też zastosować ze osobnej glinki czyszczącej, trzeba jednak zadbać o to, żeby do glinki nie przedostały się żadne zanieczyszczenia. Mogą one zawrzeć do powstania kolejnych zarysowań.

Po dokładnym umyciu auta chodzi spożywa wysuszyć, tak za usługą ręcznika z mikrofibry. Do trwałego usuwania rys korzysta się środków, które miejscowo rozpuszczają lakier je pokrywający. Tego gatunku sposobie nie odda się wykonać bezpośrednio w swoich warunkach. Zanim przetrwamy do woskowania, dla otrzymania piękniejszego połysku należy najpierw samochód delikatnie wypolerować. Jeśli auto traktuje znacznie zniszczony lakier, najlepiej darować sobie polerowanie na inną rękę i rozliczyć je do specjalnego warsztatu. Specjaliści osiągną to zbyt pomocą specjalistycznych surowców i akcesoriów wyposażonych w obrotowe tarcze.

Gdy natomiast planujemy się wypolerować auto samodzielnie, więc trzeba się wyposażyć w określoną pastę do polerowania na ciepło lub mokro. Taką pastę należy nakładać ruchem kolistym za usługą czystej gąbki – prace owej nie należy działać przy nagrzanym na cieple lakierze. Wpływam te sam używać z elektrycznych urządzeń polerskich oraz wiertarek, szlifierek ze określonymi końcówkami.

Nieumiejętne zastosowanie takiego aparatu może sprawić do stałego zniszczenia lakieru poprzez jego zrobienie lub przepalenie. Polerowanie jest czarne i długie, zatem o dokonać wtedy w weekend i poprosić o współpraca kolejną osobę. Kiedy auto jest szybko wypolerowane, można uzyskać się za woskowanie. Wosk należy nakładać, zaczynając z górnych elementów karoserii, na niskich kończąc.

Preparat trzeba rozprowadzać jak najcieniej, tak by nie zostawiać smug. Ponieważ wosk zastyga znacznie mocno, nie należy woskować auta przy temperaturze otoczenia powyżej 25 stopni Celsjusza. Tak składać wówczas w dni, gdy temperatura ma od 20 do 25 stopni Celsjusza. Warto przed woskowaniem uważnie przeczytać instrukcje zakupionego preparatu, a że forma jego nakładania że zależeć z ostatniego, lub jest więc mleczko, olejek, pasta czy sytuacja stała. Zaraz za tydzień podpowiemy, jak wyczyścić wnętrze auta.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *